PORADNIK

Zbiór cennych wskazówek, które ułatwią Wam proces wypożyczania i pozwolą czerpać maksimum przyjemności podczas korzystania ze sprzętu. Zbieramy (i sukcesywnie dopisujemy) tu nasze oraz Wasze porady o czym pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę przy wypożyczaniu i użytkowaniu sprzętu zimowego. Prezentujemy tu także dobre praktyki, których stosowanie przez Was pozwala nam usprawnić naszą pracę. Zachęcamy do zapoznania się i zgłaszania ewentualnych sugestii!

WYPOŻYCZANIE I ZWROT

 • Przed przyjazdem do nas sprawdź swoją aktualną wagę, wzrost, rozmiar buta – szybciej będziemy mogli dobrać sprzęt (dotyczy to w szczególności dzieci:)
 • Jeśli wypożyczasz od nas buty – weź ze sobą swoje skarpetki narciarskie (najlepiej te, których będziesz używać). Łatwiej ocenisz dopasowanie butów.
 • Pamiętaj, aby już podczas rezerwacji mieć przy sobie dokument tożsamości – dzięki temu od razu załatwimy formalności, bez konieczności poświęcania na to czasu tuż przed Twoim wyjazdem, podczas odbierania sprzętu.
 • Odbierając sprzęt przynieś ze sobą potwierdzenie wypożyczenia – karta zawierająca wszystkie najważniejsze informacje o Twojej rezerwacji, pozwalająca nam błyskawicznie znaleźć przygotowany dla Ciebie zestaw. Jeśli boisz się, że ją zgubisz – najlepiej od razu zrób jej zdjęcie telefonem i pokaż je nam przy odbieraniu sprzętu.
 • Przy oddawaniu sprzętu nie musisz wszystkiego pakować w pokrowce – i tak wszystko musimy z nich powyciągać, więc nie przejmuj się, jeśli zwracasz sprzęt „luzem”.
 • Zwracane buty zawsze rozpinamy, dezynfekujemy i suszymy – jeśli otrzymamy je rozsznurowane/rozpięte – będzie nam łatwiej.
 • Nie oczekujemy, że wypożyczony sprzęt wróci do nas nieużywany, ale prosimy zwrócić uwagę, aby nie oddawać sprzętu brudnego (w ziemi, błocie, trawie itp).
 • Jeśli podczas użytkowania spotkała Cię jakaś awaria, wypadek, coś się uszkodziło – poinformuj nas o tym. Wypadki się czasem zdarzają, nie ma się czego wstydzić. Warto kupując ubezpieczenie narciarskie upewnić się, że obejmuje ono także OC za wypożyczony sprzęt.
24

PODCZAS WYJAZDU

 • Pamiętaj, aby każdego dnia po jeżdżeniu suszyć buty. W większości hoteli są specjalnie do tego celu przeznaczone pomieszczenia. Jeśli nie – możesz u nas pożyczyć suszarki do butów. W ten sposób nie tylko dbasz o higienę, ale też znacznie poprawiasz swój komfort i bezpieczeństwo jazdy.
 • Wpinając się w narty zwracaj uwagę na ewentualny śnieg na podeszwach butów. Może on uniemożliwić całkowite wpięcie buta w wiązanie co z kolei może skutkować przypadkowym wypięciem narty podczas jazdy. Jednocześnie bardzo prosimy – nie usuwaj śniegu z podeszw butów kopiąc w wiązania! Łatwo w ten sposób o uszkodzenie wiązania, które może skutkować poważnym wypadkiem na stoku!
 • Zwracaj baczną uwagę na swoje kijki podczas wsiadania i jazdy wyciągiem. Do ich uszkodzenia najczęściej dochodzi podczas wsiadania/zsiadania z krzesełek, a podczas jazdy krzesełkiem lubią niekiedy wypadać:)
 • Jeśli jeździsz na snowboardzie pamiętaj, aby kontrolować wiązania. Nawet najlepsze wiązania mogą się czasem luzować, szczególnie podczas jazdy po twardym, zmrożonym śniegu (drgania!). Warto co 2-3 dni sprawdzić, czy wszystkie śruby mocujące wiązania do deski są dokręcone – w tym celu przy większości wyciągów wystawione są zestawy śrubokrętów.
 • Zapinając wiązania snowboardowe zawsze upewnij się, że w pompce (klamerce wiązania) nie ma śniegu/lodu, który uniemożliwia jej dopięcie. Może to powodować luzowanie wiązania podczas jazdy.
 • Zwróć też uwagę, aby podczas wstawiania nogi w wiązanie snowboardowe nie nadepnąć na któryś z pasków i nie zagiąć/złamać go – jest to najczęstsza przyczyna uszkodzeń tego elementu wiązania. Niekiedy przydeptanie i zagięcie paska może go osłabić i spowodować pęknięcie podczas jazdy. Zwracaj na to szczególną uwagę przy bardzo niskich temperaturach – silny mróz powoduje, że tworzywa stają się sztywniejsze i bardziej podatne na złamanie!
 • Korzystając z butów z systemem BOA (szczególnie z pojedyńczym wiązaniem) pamiętaj, aby co jakiś czas dociągać je. Ten typ sznurowania ma to do siebie, że mocniej się zaciska bliżej pokrętła, a znacznie słabiej daleko od niego (blisko palców). Podczas jazdy napięcie żyłki wyrównuje się, co może powodować luz w górnej części buta. W takiej sytuacji po prostu dokręć zapięcie.
 • Nasz sprzęt zawsze wydajemy  po kompletnym serwisie i bardzo dbamy o to, aby każda para nart lub deska były w pełni przygotowane do jazdy i sprawdzone. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn musisz oddać nasz sprzęt do miejscowego serwisu – najpierw skontaktuj się z nami (telefon, mail, SMS).

Wypożyczalnia cennik 2023/2024

Sprzęt dziecięcy i juniorski (do 135cm)

Sprzęt weekend tydzień 2 tygodnie dodatkowy dzień
STANDARD (komplet narciarski lub snowboardowy)* 125zł 280zł 460zł 25zł
PREMIUM (komplet narciarski lub snowboardowy)* 145zł 330zł 530zł 30zł
TOP (komplet narciarski)* 165zł 380zł 600zł 35zł
KASK 25zł 50zł 85zł 6zł
GOGLE 20zł 45zł 75zł 5zł
BUTY 60zł 130zł 230zł 15zł
*Komplet narciarski/snowboardowy = narty + wiązania + buty + kije + pokrowce / deska + wiązania + buty + pokrowiec

Sprzęt dorosły (ponad 135cm)

Sprzęt weekend tydzień 2 tygodnie dodatkowy dzień
STANDARD (komplet narciarski lub snowboardowy)* 145zł 330zł 540zł 30zł
PREMIUM (komplet narciarski lub snowboardowy)* 190zł 430zł 700zł 40zł
TOP (komplet narciarski lub snowboardowy)* 235zł 530zł 860zł 50zł
KASK 30zł 60zł 100zł 6zł
GOGLE 25zł 50zł 80zł 5zł
BUTY 70zł 150zł 250zł 15zł
WIĄZANIA NIDECKER SUPERMATIC 180zł 320zł 520zł 30zł
WIĄZANIA NIDECKER SUPERMATIC dopłata do kompletu +70zł +150zł +240zł +15zł
BUTY PREMIUM 110zł 240zł 400zł 25zł
BUTY PREMIUM dopłata do kompletu nart/snb standard, premium lub top, zamiast butów standard +40zł +80zł +120zł +10zł
NARTY BIEGOWE komplet* 120zł 270zł 450zł 30zł
RAKIETY ŚNIEŻNE komplet** 80zł 180zł 300zł 20zł
SUSZARKI DO BUTÓW kije narciarskie i pokrowce solo 30zł/wypożyczenie
*Komplet narciarski/snowboardowy = narty + wiązania + buty + kije + pokrowce / deska + wiązania + buty + pokrowiec
**Komplet rakiet = rakiety + pokrowiec + kije + stuptuty

Serwis cennik 2023/2024

serwis mały (ostrzenie krawędzi + smarowanie na gorąco + polerowanie)
90 zł
serwis mały junior (sprzęt do 120cm) 70 zł
serwis duży (regeneracja ślizgu + serwis mały) 100 – 150 zł
ręczne wykończenie krawędzi 20,00 zł
smarowanie na gorąco żelazkiem 20,00 zł
ostrzenie krawędzi (bez smarowania) 60,00 zł
wklejka w ślizgu 60 – 80 zł
montaż/demontaż wiązań narciarskich 40 – 60 zł
montaż/demontaż wiązań snowboardowych 20,00 zł
smarowanie nart biegowych (z łuską) 30,00 zł
montaż protektorów na snowboard (cena obejmuje protektory) 100,00 zł
inne usługi wg wyceny na miejscu

Ostateczna cena naprawy zostanie podana po obejrzeniu sprzętu przez pracownika serwisu, przed wykonaniem usługi.

Usługa ekspresowa +50% –  Zastrzegamy sobie prawo do odmowy wykonania usługi ekspresowej z powodu dużej ilości zleceń.

UWAGA – Prosimy, aby w miarę możliwości snowboardy przynosić do serwisu BEZ WIĄZAŃ. Przy okazji ich odkręcania radzimy zapisać, jak były ustawione:)

Koszt przechowania sprzętu nie odebranego w ciągu 7 dni od zakończenia naprawy wynosi 5zł/doba.