PORADNIK
Zbiór cennych wskazówek, które ułatwią Wam proces wypożyczania i pozwolą czerpać maksimum przyjemności podczas korzystania ze sprzętu. Zbieramy (i sukcesywnie dopisujemy) tu nasze oraz Wasze porady o czym pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę przy wypożyczaniu i użytkowaniu sprzętu zimowego. Prezentujemy tu także dobre praktyki, których stosowanie przez Was pozwala nam usprawnić naszą pracę. Zachęcamy do zapoznania się i zgłaszania ewentualnych sugestii!
WYPOŻYCZANIE I ZWROT
- Przed przyjazdem do nas sprawdź swoją aktualną wagę, wzrost, rozmiar buta – szybciej będziemy mogli dobrać sprzęt (dotyczy to w szczególności dzieci:)
- Jeśli wypożyczasz od nas buty – weź ze sobą swoje skarpetki narciarskie (najlepiej te, których będziesz używać). Łatwiej ocenisz dopasowanie butów.
- Pamiętaj, aby już podczas rezerwacji mieć przy sobie dokument tożsamości – dzięki temu od razu załatwimy formalności, bez konieczności poświęcania na to czasu tuż przed Twoim wyjazdem, podczas odbierania sprzętu.
- Odbierając sprzęt przynieś ze sobą potwierdzenie wypożyczenia – karta zawierająca wszystkie najważniejsze informacje o Twojej rezerwacji, pozwalająca nam błyskawicznie znaleźć przygotowany dla Ciebie zestaw. Jeśli boisz się, że ją zgubisz – najlepiej od razu zrób jej zdjęcie telefonem i pokaż je nam przy odbieraniu sprzętu.
- Przy oddawaniu sprzętu nie musisz wszystkiego pakować w pokrowce – i tak wszystko musimy z nich powyciągać, więc nie przejmuj się, jeśli zwracasz sprzęt „luzem”.
- Zwracane buty zawsze rozpinamy, dezynfekujemy i suszymy – jeśli otrzymamy je rozsznurowane/rozpięte – będzie nam łatwiej.
- Nie oczekujemy, że wypożyczony sprzęt wróci do nas nieużywany, ale prosimy zwrócić uwagę, aby nie oddawać sprzętu brudnego (w ziemi, błocie, trawie itp).
- Jeśli podczas użytkowania spotkała Cię jakaś awaria, wypadek, coś się uszkodziło – poinformuj nas o tym. Wypadki się czasem zdarzają, nie ma się czego wstydzić. Warto kupując ubezpieczenie narciarskie upewnić się, że obejmuje ono także OC za wypożyczony sprzęt.
PODCZAS WYJAZDU
- Pamiętaj, aby każdego dnia po jeżdżeniu suszyć buty. W większości hoteli są specjalnie do tego celu przeznaczone pomieszczenia. Jeśli nie – możesz u nas pożyczyć suszarki do butów. W ten sposób nie tylko dbasz o higienę, ale też znacznie poprawiasz swój komfort i bezpieczeństwo jazdy.
- Wpinając się w narty zwracaj uwagę na ewentualny śnieg na podeszwach butów. Może on uniemożliwić całkowite wpięcie buta w wiązanie co z kolei może skutkować przypadkowym wypięciem narty podczas jazdy. Jednocześnie bardzo prosimy – nie usuwaj śniegu z podeszw butów kopiąc w wiązania! Łatwo w ten sposób o uszkodzenie wiązania, które może skutkować poważnym wypadkiem na stoku!
- Zwracaj baczną uwagę na swoje kijki podczas wsiadania i jazdy wyciągiem. Do ich uszkodzenia najczęściej dochodzi podczas wsiadania/zsiadania z krzesełek, a podczas jazdy krzesełkiem lubią niekiedy wypadać:)
- Jeśli jeździsz na snowboardzie pamiętaj, aby kontrolować wiązania. Nawet najlepsze wiązania mogą się czasem luzować, szczególnie podczas jazdy po twardym, zmrożonym śniegu (drgania!). Warto co 2-3 dni sprawdzić, czy wszystkie śruby mocujące wiązania do deski są dokręcone – w tym celu przy większości wyciągów wystawione są zestawy śrubokrętów.
- Zapinając wiązania snowboardowe zawsze upewnij się, że w pompce (klamerce wiązania) nie ma śniegu/lodu, który uniemożliwia jej dopięcie. Może to powodować luzowanie wiązania podczas jazdy.
- Zwróć też uwagę, aby podczas wstawiania nogi w wiązanie snowboardowe nie nadepnąć na któryś z pasków i nie zagiąć/złamać go – jest to najczęstsza przyczyna uszkodzeń tego elementu wiązania. Niekiedy przydeptanie i zagięcie paska może go osłabić i spowodować pęknięcie podczas jazdy. Zwracaj na to szczególną uwagę przy bardzo niskich temperaturach – silny mróz powoduje, że tworzywa stają się sztywniejsze i bardziej podatne na złamanie!
- Korzystając z butów z systemem BOA (szczególnie z pojedyńczym wiązaniem) pamiętaj, aby co jakiś czas dociągać je. Ten typ sznurowania ma to do siebie, że mocniej się zaciska bliżej pokrętła, a znacznie słabiej daleko od niego (blisko palców). Podczas jazdy napięcie żyłki wyrównuje się, co może powodować luz w górnej części buta. W takiej sytuacji po prostu dokręć zapięcie.
- Nasz sprzęt zawsze wydajemy po kompletnym serwisie i bardzo dbamy o to, aby każda para nart lub deska były w pełni przygotowane do jazdy i sprawdzone. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn musisz oddać nasz sprzęt do miejscowego serwisu – najpierw skontaktuj się z nami (telefon, mail, SMS).